SANTOSSantos No:65 Katı Meyve SıkacağıKatı Meyve PresleriSantos No:65 Katı Meyve Sıkacağı
SANTOSSantos No:65 Katı Meyve SıkacağıKatı Meyve PresleriSantos No:65 Katı Meyve Sıkacağı
SANTOSSantos No:65 Katı Meyve SıkacağıKatı Meyve PresleriSantos No:65 Katı Meyve Sıkacağı

Santos No.65 Katı Meyve Sıkacağı (No.65)

Marka : SANTOS
Fiyat : ₺73.463,60  + KDV
KDV Dahil : ₺86.687,05
Toplam Stok Adedi : 1
₺10.402,45 'den başlayan taksitlerle

Santos No:65 Katı Meyve Sıkacağı

 

Santos No.65 Soğuk Sıkım Makinesi


Santos No.65 Katı Meyve Sıkacağı

En taze ve güzel içecek olan taze meyve suları her zaman tercih edilen içeceklerdendir. Mutfakta en güzel meyve sularını kolaylıkla hazırlamanıza yardımcı olacak olan katı meyve presleri işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Katı meyve sıkacağı ile kimyasal bileşenler ve katkı maddeleri içeren hazır meyve sularının yerine en taze en doğal meyvelerden meyve suları yapmanızı sağlar. Santos No.65 Katı Meyve Sıkacağı ile bunu yapmak çok kolay.

Santos No.65 Soğuk Sıkım Makinesi ile müşterinin önünde soğuk preslenmiş meyve suyu yapmış olacaksınız

Santos No.65 Katı Meyve Sıkacağı ile yeni bir meyve suyu hazırlama yöntemi ile istediğiniz suyu almak için hızını ve filtrasyon boyutunu ayarlayabilirsiniz.

No.68 Santos Katı Meyve Sıkacağı kullanımı ve temizliği oldukça kolaydır. Meyveleri kesmeden bu cihazda kullanabilirsiniz.

Santos No.68 Katı Meyve Presi güçlü ve sessiz bir şekilde çalışmaktadır.

 

 

Soğuk Sıkım (Cold Press) Sebze Suyu Nedir?

Öncelikle soğuk sıkım (cold press) denen işlemin ne olduğunu açıklamakla başlayalım. Soğuk sıkım, bir malzemenin ısıl işlem uygulanmaksızın, soğuk olarak şekillendirilmesine verilen addır. Cold press sebze sıkacaklarında yüksek basınçlı hidrolik pres yardımıyla sebzeler zengin besin değerlerini kaybetmeden sıkılır; bu yöntem aynı zamanda hava ile teması minimuma indirerek oksidasyonu da önler.

Katı Sebze Sıkacağından Farkı Nedir?

Katı sebze sıkacaklarının aksine, cold press sıkacaklarda bıçak kullanılmıyor, onun yerine sebze ve meyveler ezilerek posaları çıkarılıyor. Oksidasyon riski olmadığından sebzelerin içindeki yararlı enzimler yanmaya uğramıyor. Çok daha az posa çıkardığı içinse sebzedeki yararlı besinlerin çoğunu muhafaza etmiş oluyorsunuz, böylece katı sebze sıkacaklarından 6 kat daha fazla enzim, mineral ve vitamin içeriyor. Ayrıca katı sebze sıkacakları ile sıktığınız sebze suyunu hemen tüketmeniz gerekirken, cold press sebze suyunuzu 48 saate kadar dolapta muhafaza etmeniz mümkün. Yine de içeriğinden olabildiğince fazla faydalanmak için aynı gün içinde tüketilmesini öneririz.

Neden Tüketmeli?

Bilindiği üzere iş özellikle sebzelere geldiğinde, uzmanların ısrarla vurgu yaptığı noktalardan bir tanesi; en fazla yararı sebzeyi olabildiğince çiğ tüketerek elde edebileceğimiz. Sebzeler ısıl işleme maruz kaldıkça besinlerden alacağımız vitamin değerleri de azalıyor. Son zamanlarda çokça konuşulan; daha uzun ve sağlıklı bir yaşam için doktorların önerdiği alkali beslenme prensibinde birinci sırayı sebzeler tutuyor, daha çok da çiğ sebzeler. Ancak bütün sebzeleri çiğ tüketmek mümkün olmadığı gibi, sebze suyu sıkarak tüketebileceğiniz miktarda sebzeyi tek oturuşta yemek de pek olası değil. Soğuk sıkım sebze suları, antioksidan ve lifler bakımından zengin olmalarıyla da bir sağlık deposudurlar. Antioksidanlar; vücutta inflamasyona sebep olan serbest radikallerle savaşırken, zengin lif içeriği ise bağırsak sağlığı açısından hayati öneme sahip olan probiyotiklerle mikrobiyotamızı daha sağlıklı hale getirir. Bu açıdan bakınca soğuk sıkım sebze suları için bir nevi gençlik iksiri desek yanlış olmaz.

GENEL ÖZELLİKLER

 

 •  Alüminyum gövde ve paslanmaz çelik gıda bölgesi.
 •  Yeni bir meyve suyu hazırlama yöntemi: İstediğiniz suyu almak için hızınızı (5 ila 80 dev / dak) ve filtrasyon boyutunuzu ayarlayın.
 •  Müşterinin önünde talep üzerine taze soğuk preslenmiş meyve suyu.
 •  XL oluk: Tüm meyve ve sebze suyu geniş çaplı Ø79,5 mm.
 •  Ön kesim gerektirmez.
 •  Kolay temizlik için çıkarılabilir itici ve meyve suyu sistemi
 •  Maksimum meyve suyu ekstraksiyonu.
 • Motor Hızı(RPM): 5-80 Devir/Dakika
 • Elektrik Bağlantısı: 220 V - 1 N
 • Güç: 650 W
 • Net Ağırlık: 29 Kg
 • Ölçüler: 412x236x642 mm

Benzer Ürünler